czwartek, 12 czerwca 2014

Piwniczka ogrodowa - ozdoba i funkcjonalna przestrzeń.

piwniczka ogrodowa
 Piwniczka staje się coraz częstszym elementem w ogrodzie. W dawnych czasach, gdy lodówki jeszcze nie istniały piwniczki ogrodowe były niezastąpionym sposobem na przechowywanie żywności. Obecnie w dobie wysoko rozwiniętej technologii rolę tą przejęły lodówki i zamrażarki, a piwniczki ogrodowe stały się bardziej dekoracyjnym elementem urozmaicającym ogród niż koniecznością.
 Posiadanie takiej piwniczki niewątpliwie podnosi atrakcyjność naszego ogrodu i nadaje mu indywidualny charakter. Wygląd, wielkość i kształt piwnicy ogrodowej zależą od gustu, potrzeb oraz naszych możliwości lokalizacyjnych i finansowych. Piwniczka ogrodowa charakteryzuje się tym, że widoczne jest w niej tylko wejście, a reszta przysypana jest ziemią, która daje nam ogromne możliwości pięknego wyeksponowania naszej budowli. Możemy posadzić na niej ozdobne rośliny: byliny, krzewinki, pnącza itd., ograniczeniem jest tylko nasza kreatywność i zasobność portfela.
piwniczka w ogrodzie
 Obok największej zalety, jaką jest podniesienie atrakcyjności naszego ogrodu piwniczka ogrodowa posiada jeszcze jedną, ale za to bardzo ważną zaletę. W związku z tym, że bez względu na porę roku panuje w niej stała temperatura od 40C do 8 0C i wilgotność 80-90% doskonale nadaje się do przechowywania win, owoców, warzyw oraz rozmaitych przetworów a w czasie ogrodowego grilla czy imprezy zapewni odpowiednią temperaturę naszym trunkom.
W przypadku, jeżeli chcemy sadzić na niej rośliny należy zastosować system izolacji na tzw. zielone dachy.
piwniczka na wino
 Piwniczek ogrodowych nie należy budować, jeżeli teren jest podmokły. Podnosi to znacznie koszty budowy i nie ma pewności, że nie zostanie ona zalana.
 Jeżeli nie jesteśmy fachowcami zaprojektowanie i wykonanie piwniczki ogrodowej najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie takiej jak nasza. Unikniesz wtedy problemów i dodatkowych kosztów związanych z niewłaściwym wykonaniem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz