poniedziałek, 12 maja 2014

Grille ogrodowe.

grill murowany
 Grillowanie w Polsce stało się już poniekąd tradycją. Kiedy nadchodzi wiosna i cieplejsze popołudnia zasiadamy z przyjaciółmi i rodziną, aby nacieszyć się smakołykami z grilla. Wielu z nas prawdopodobnie zasiada przy tradycyjnych grillach kupionych gdzieś w sklepie, jednak jeśli dysponujemy ogrodem możemy pójść o krok dalej w grillowaniu i wyposażyć się w grill ogrodowy z prawdziwego zdarzenia.
Jakie grille ogrodowe są dostępne?
 Jak w większości przypadków wybór grilla ogrodowego jest zadaniem dosyć prostym i zależy przede wszystkim od naszych wymagań. W zależności od tego, jak często zasiadamy w ogrodzie do grillowania, ilu gości zazwyczaj zapraszamy wybór jest bardzo duży. Najpopularniejszym rodzajem grilla jest tradycyjny grill przenośny i tutaj nie będziemy poświęcać zbyt wiele czasu, ponieważ każdy go zna i nie raz na nim przygotowywał potrawy.

Grill murowany
 Ten rodzaj grilla to kwintesencja całego grillowania. Są to wyjątkowe grille, które w ciepłe popołudnia pozwalają doskonale przyrządzić nasze ulubione potrawy, a w zimne wieczory dają ciepło. W tym przypadku ogranicza nas jedynie wyobraźnia i niekiedy budżet. Wszystko zależy od wielkości grilla i materiałów wykorzystanych do jego budowy. Możemy taki grill wybudować sami, jednak jeżeli nie mamy czasu wystarczy wynająć odpowiednią firmę.
 Takie grille oferują niemal nieskończone możliwości wykończenia i jednocześnie upiększenia ogrodu, ponieważ jeśli zadbamy o dobry projekt i materiały taki grill idealnie wkomponuje się w nasz ogród, który tak skrupulatnie pielęgnujemy.

Grill gazowy
grill gazowy
 Nieco większym grillem są grille gazowe. Tutaj ciepło pochodzi z palników gazowych. Największą zaletą takiego rozwiązania jest prostota obsługi. Nie musimy rozpalać drewna i węgla, wystarczy tylko zapalić i ustawić temperaturę jaką potrzebujemy do odpowiedniego przyrządzenia potrawy. Nie można sobie wyobrazić prostszego rozwiązania. Trzeba przynieść butlę gazową razem z grillem no i potrawy smakują nieco inaczej niż z grilla opalanego węglem.
Grill prefabrykowany
grill prefabrykowany
 Co to za grill? Jest to betonowe palenisko, które możemy ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Jednak warto zapamiętać, że nie da się go łatwo przenieść. Ale z drugiej strony mogą naprawdę dobrze wyglądać w naszym ogrodzie. Posiadają także funkcję kominka ogrodowego, dlatego, kiedy jest zimno, a my chcemy jeszcze posiedzieć taki grill z kominkiem da nam ciepło i przyjemny ogień. Zaletą takiego rozwiązania jest prostota montażu. Nie musimy spędzać wielu godzin na budowaniu, czy rozkładaniu grilla. On po prostu stoi sobie w ogrodzie i czeka na to, aż ktoś rozpali ogień. Oczywiście taki grill wiąże się z pewnymi kosztami, najtańsze można zakupić już za kilkaset złotych.
Jaki grill wybrać?
 Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Na pewno najpiękniejsze są grille murowane, jednak tutaj koszty mogą być wysokie i warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem.
 Grille gazowe z pewnością oferują mobilność i prostotę, jednak nigdy nie zastąpią smaku potrawy przygotowywanej na węglu drzewnym. Grille prefabrykowane to z kolei rozwiązanie do nieco mniejszego ogrodu i dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo na przyjemność jedzenia i spędzania czasu ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz