piątek, 10 stycznia 2014

Ciepła zima to dobry czas na prace realizacyjne w ogrodzie

Widok za oknem oraz słupek na termometrze (ok +10 ºC) nie wskazuje na to, że jesteśmy w środku zimy. Zamiast trzaskającego mrozu na podwórku panuje raczej aura jesienno – wiosenna. Co prawda w ogrodzie nie ulepimy śnieżnego bałwana, za to możemy skupić się na innych pracach.
Pamiętajmy, że przy takich temperaturach jak najbardziej możemy prowadzić różnorodne prace realizacyjne w ogrodzie - zakładanie trawników, instalacja systemu nawadniającego, zakładanie elementów wodnych, wyznaczanie oraz budowanie nawierzchni ogrodowych, budowanie tarasów ogrodowych, elementów małej architektury np. altany, pergole, trejaże, murki oporowe, kominki, kuchnie i grille ogrodowe a nawet piwniczki ogrodowe.

Natomiast wszystkim, którzy marzą o swoim ogrodzie i chcą się nim cieszyć już wiosną przypominamy, że zima to najlepszy czas na planowanie prac ogrodowych i projektowanie ogrodu oczywiście wspólnie z architektem krajobrazu. Korzystając z usług projektanta ogrodu możemy być pewni, że masz ogród będzie funkcjonalny, dobrze skomponowany a rośliny tak dobrane, że będą zdobić nasz ogród przez cały rok. Współpracując z architektem krajobrazu pamiętajmy o tym, że powinniśmy podzielić się z nim naszymi upodobaniami nie tylko co do rodzaju roślinności, którą chcielibyśmy widzieć w naszym ogrodzie ale również odnośnie zagospodarowania przestrzeni – czy chcemy mieć plac zabaw dla dzieci, oczko wodne, czy też duży (lub mały) trawnik a może mamy alergię na konkretne rośliny? Warto powiedzieć też kilka słów o sobie, jak lubimy spędzać wolny czas. Jednym słowem wszystko co ma znaczenie i wpływ na to abyśmy czuli się w naszym ogrodzie komfortowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz